Чому важливо купити шолом для катання на лижах?
Мало того, що в гірськолижному шоломі зручно кататися зі схилів гір, він також може запобігти серйозним травмам голови, а можливо і врятує ваше життя.
Гірськолижні шоломи призначені для використання в холодну погоду, зберігають голову в теплі та комфорті, чудово поєднуються з гірськолижними окулярами.
Візьміть м'яку вимірювальну стрічку і оберніть її навколо голови приблизно на відстані 2-3 см вище брів та вух. Наприклад, якщо коло голови 56 см, то Вам підійде гірськолижний шолом 56 см або розмір Medium (середній) (55-58cm).
Нема під рукою м'якої рулетки? Візьміть будь-яку мотузку, проведіть ту саму процедуру і виміряйте довжину до отриманої позначки.
Співвідношення розмірів голови см і розмірів гірськолижного шолома.
Після того, як шолом опинився у ваших руках, одягніть його!
Дуже радимо приміряти одразу кілька шоломів для гірськолижного спорту різних брендів та виробників. Як і будь-якого елементу спортивного одягу, правильна посадка лижного шолома має вирішальне значення. Вона забезпечує тактильний комфорт та захист від травм. Серед основних форм гірськолижних шоломів можна виділити: довгасто-овальні, округло-овальні та середні. Форма голови людини так чи інакше має овальну форму, проте ступінь овальності може суттєво відрізнятися. При виборі шолома, зазвичай, має сенс самостійно оцінити комфортність кожного шляхом примірки. При носінні довгасто-овального шолома можливе відчуття більшого тиску на лоб, при носінні округло-овального – на скроневу ділянку.
Принципово важливо підібрати такий шолом, щоб не відчувався надлишковий тиск на якусь область голови. При цьому шолом повинен сидіти на голові максимально щільно прилягаючи до шкіри і не їздити туди-сюди при різких поворотах голови. Що стосується ременя для підборіддя, то він повинен мати певний прогин, що дозволяє дихати та говорити.
Тест на похитування.
Надягніть гірськолижний шолом, що сподобався, і похитайте головою в різні боки. Якщо шолом крутиться самостійно або при струшуванні рухається окремо від голови - він занадто великий. За допомогою рук спробуйте посунути одягнений гірськолижний шолом вправо-вліво, вгору-вниз. Шкіра голови повинна рухатися за шоломом, без окремих переміщень самого шолома. Застібка та закріплення ремінця шолома ніяк не впливає на посадку самого шолома. Він просто тримає гірськолижний шолом на голові
Дитячі шоломи немає істотних відмінностей від дорослих. Єдине, на що потрібно звернути увагу - це наявність додаткових внутрішніх прокладок, що знімають, що забезпечують максимально зручну і щільну посадку. Єдиною проблемою може виявитися те, що дитина не зможе правильно описати свої відчуття при примірянні шолома
І головне пам'ятайте! Ніколи не купуйте дитячий шолом «навиріст»: катання в занадто великому шоломі загрожує небезпечними для здоров'я наслідками.
Посадка гірськолижних та сноубордичних шоломів також може регулюватися за допомогою спеціальних пристроїв у самому шоломі:
- регульовані диски або BOA® (дозволяють підправити та покращити посадку шолома на ходу);
- система FORM FIT (вертикальне регулювання посадки шолома, зменшення проміжків);
Сумісність шолома з маскою/окулярами.
Як зазначалося вище, сумісність із гірськолижною маскою має вирішальне значення як для захисту від погодних умов, так і для комфорту. Погана сумісність може спричинити серйозний дискомфорт. При цьому цей показник є найбільш індивідуальним критерієм, ніж будь-які інші: те, що забезпечує комфорт для довгоособливої людини, може бути принципово неприйнятним для когось із меншим обличчям.Відстань між гірськолижною маскою і шоломом в області чола може перетворитися на випробування в холодний вітряний день. Купівля окулярів і шолома одного і того ж виробника в більшості випадків зводить нанівець цю проблему.
Виходячи з цього, при виборі шолома для сноуборду та гірських лиж слід одночасно враховувати, які до нього будуть підібрані окуляри. В ідеалі ці два предмети слід підбирати одночасно, щоб забезпечити максимальну сумісність та комфорт.